Guldiner Light, verze 2.7.7.77. byla právě vydaná.

Nyní je možno zakoupit v akci na Aukru nebo u výrobce za zvýhodněnou cenu Guldiner Phoenix. Pro více informací kontaktujte výrobce na:

Mobil: +420603423366

Technická podpora: pteranodonsoft@seznam.cz

Program Guldiner Light vznikl, když jsem si potřeboval utřídít sbírku a nemohl jsem najít žádný program, který by mi vyhovoval. Velmi opěvovaný Excel sice umožní jednoduchou evidenci, ale pro kvalitní a důkladnější evidenci není vyhovující. Pokud někdo tvrdí, že ano, tak neví, co to skutečná evidence je. Velkou výhodou této aplikace je snadné vyhledávání pomocí fulltextu a jednoduchého filtru, navíc je možné hromadně zobrazovat a třídit položky, a také tisknout katalogové karty, což většina programů neumí.

Webové aplikace jsou taky samozřejmě zajímavé, ale jen pro toho, kdo chce seznam své sbírky darovat celému světu, a aniž by ho napadlo, pozvat si možná domů i nezvaného návštěvníka. Filozofie programu Guldiner Light je, aby program nekomunikoval s internetem (což vyžadují skuteční sběratelé, kteří si cení své sbírky) a tím zabezpečil bezpečnost dat, které jsou do programu vloženy. Část zákazníků dokonce pro správu sbírky používá počítač, který vůbec nepřipojují k internetu.

V první fázi vývoje byl program Guldiner Light rozdělen na dvě části. První měla být pro mince (Guldiner) a druhá pro zkameněliny (Pteranodon - z toho vznikl pteranodonsoft). Ale postupem času do Guldineru přibyly medaile, žetony a účelové známky. Do Pteranodona zase přibyly minerály. Po dalších požadavcích na přidání např. psích známek, KGL a pohlednic, byly oba programy sloučeny do jednoho, a tím vznikl program Guldiner Light, který tak může sloužit k evidenci čehokoliv, co si vymyslíte. Samozřejmě další vývoj byl složitý, potýkal jsem se s technickými problémy nových Windows, které byly úspěšně překonány. Horší byly útoky konkurence, která se dostávala do závěsu a útoky zlodějů, kteří se snažili program krást. Nyní je program stabilní a velmi spolehlivý. Vývoj došel tak daleko, že při zpětné vazbě od spokojených (i méně spokojených) zákazníků byly do programu přidány další karty, např. karta na recepty a karta univezální, kterou si uživatel modifikuje sám - pro cokoliv, co ho napadne.

Program se neustále vyvíjí a bude vyvíjet (i podle přání a požadavků zákazníků), aby byl co nejsnadnější k užívání i evidenci dalších položek (např. dokumentů).

Program Guldiner light 2.X. tedy slouží ke správě sbírek a jednoduché evidenci jednotlivých položek. V programu lze evidovat mince pomocí seznamů mincí nebo jako jednotlivé katalogové karty. Dále lze evidovat bankovky, medaile, vyznamenání, účelové známky, nouzové mince, psí známky, žetony, pohlednice, poštovní známky, svátostky, zkameněliny, minerály, recepty a používanou literaturu. A pokud někomu nevyhovují definované karty, tak si může vytvořit karty dle svého přání, přes jednoduchého průvodce.

Program Guldiner light 2.X. není síťová verze. Program se neinstaluje, aby ho bylo možno spouštět ze záložního HDD, flash disku, anebo spouštět pro zobrazení na jiném počítači. V demo verzi je možno vytvořit 25 položek, pro další práci je nutno program aktivovat aktivačním kódem. Pokud se program, ve kterém je vytvořeno více než 25 položek, následně spustí na počítači bez licenčního klíče, program se nastaví do režimu demo, a v tomto režimu sice zobrazí všechny vytvořené položky, ale už neumožní další položku přidat. Ke každé položce je možno připojit určité množství obrázků ve formátu jpg, bmp, png, tif nebo statické gif. Celkový počet obrázků je omezen jen místem na disku, odkud je program spouštěn.

Jak ukládat data v programu Guldiner LightBaner Starožitnosti Janíčková.